Uber, Lyft ve diğer taraf için 5 vergi ipuçları-kaçak yollar – ÇÖZÜMÜ

Uber, Lyft ve diğer taraf için 5 vergi ipuçları-kaçak yollar

how your side-hustle impacts taxes
Getty Images

Borcunu ödemek için ya da tasarruf ilerlemek biraz ekstra para kazanmak için çalışıyor hiçbir sorun yok. Geçen yıl neredeyse yarı Amerikalı olduğunu tahmin etmek zorunda bir yan-hustle. Eğer o tarafta bir işim yoksa, sen şansını bir kaç kişi biliyor.

Süre kazanç biraz ekstra para olması iyi bir şey için cebine, öyle bir etkisi üzerinde vergide. Yan hustle gelince vergi zaman ne bekliyoruz burada.

1. Fazladan formları alırsınız

Posta veya gelen kutunuzda 1099 bazı formları bekliyoruz. Size bir kopyasını ve VERGİ Dairesi’ne gider. Bunu atmayın! Seni gerek seni ne zaman dosyanızı vergiler için Haritayı gelir mi yapılmış belli bir şirket.

Eğer bir müşteri size bir 1099 göndermedi bile, hala vergi gelir raporu gerekir. Eğer nakit para olsa bile vergi … … bunu haber vermediği için vergi dolandırıcılık türüdür.

Devamı: en İyi vergi yazılım için 2020

2. Bazı ekstra zaman dosyalama geçirirsin

Eğer (bir LLC gibi) yan iş kurmak ayrı bir iş yoksa, bir şahıs olarak çalışıyorsun. Şirket bu tür vergiler dosya için olmasa da, bazı ekstra vergi formu doldurmanız gerekiyor.

Örneğin, çoğu tek proprietorships ihtiyacı için komple bir program C formu. İşletmenizin kar ve zarar raporu budur. Ama eğer sizin yan hustle geliyor mülk kiralama, sana ihtiyacımız tam bir Zamanlama E formu. Bu kiralık gayrimenkul kar ve zarar, ortaklıklar, vakıf ve mülk diğer türleri ile birlikte raporlar.

Her iki form kişisel gelir vergisi beyannamesi ile gönderilmiş olmalıdır.

3. Serbest meslek vergi ödersin

Gün iş için çalışırken, zaten Medicare ve Sosyal Güvenlik vergi ödersiniz. Bu sizin ve işveren için Fatura bölünmüş bir şey var. Ama kendiniz için çalışırken, her şey için zor durumda kalacaksın.

Serbest meslek vergi oranı %15,3 ve kombine ücretler ve önceki yıl için net kazanç üzerine kurulu. Eğer net kazanç geçen yıl olsaydı daha fazla 400 $veya serbest meslek vergi ödemen gerekiyor. Self-istihdam vergisi, sana ihtiyacımız tam bir Zamanlama SE form.

4. Daha sık vergi ödeyebilirsiniz

Kendiniz için çalışıyorsanız, üç aylık vergi ödemeye başlamamız gerekebilir. Yılı “boyunca ödeme-you-go gibi-kazançlarınız üzerinden vergi ödemek zaman.” Gün işinde, vergi her maaş saklanmıştır. -Hustle yanında, birkaç ayda tahmini vergi ödemeleri yapmak gerekir.

Eğer sizin taraftan iş yapmak kazanç için vergi dosya için Vergi Güne kadar beklerseniz, cezalara çarptırılabilir ve borcunuzu faiz ödeyebilir.

5. İndirim ve kredi için hak kazanabilirsiniz

Bir iş çalışan vergi beyannamesi üzerinde bazı yeni kesintiler dahil olmak üzere hoşunuza gidebilecek anlamına gelir:

  • İnternet ve telefon faturası: Sen düşeriz parçası bu faturaları doğrudan ilgili, senin iş. Eğer iş için internet zaman %25’i kullanırsanız, vergi düşeriz olur. Eğer bir sürü telefonunuzu kullanırsanız, ikinci bir telefon almak çok işiniz için maliyet %100 düşebilirsiniz düşünebilirsiniz.
  • Ev ofis kesinti: Sana ihtiyacımız ayrıntılı bir boşluk eviniz için özel olarak kullanılan iş ile ilgili faaliyetler. Ayrıca ev ofis alanı ile ilgili masrafları talep edebilirsiniz. Örneğin, ev ofis evinizin %10 ise yıllık elektrik maliyeti %10 düşebilirsiniz. Eğer ofis alanı kiralamak yerine bu maliyetleri düşeriz olabilir.
  • Sağlık sigortası primleri: Bu bir seçenek yoksa Sağlık Sigortası ile işveren ve ödeme için dışarı pocket için kapsama. Sağlık, diş ve uzun süreli bakım için prim düşeriz olabilir.
  • Emeklilik planı katkıları: Sen zaten hak Koruyucusu Kredi zaman yaptığınız katkılar için size IRA. Ama eğer bir iş varsa, vergi faturası azaltmak için Solo 401(k), Basit IRA veya EYLÜL-IRA katkıları eleme yapabilirsin.

Sizin taraftan büyük bir vergi faturası önlemek için nasıl-konser

Eğer büyük bir vergi faturası ile kendini yük istemiyorsan, şimdi borcunu sınırlamak için birkaç adım atın.

  • Kenara vergi para ayarlayın. Serbest çalışan işçiler gerektiğini bir kenara herhangi bir yerden %20 ila %40 kendi gelir vergi ödemek için. Eğer her ay sizin taraftan iş 1000 $kazanmak ise, üç aylık tahmini vergi doğru gitmek için Kaydet bunu 400 $200 $olur. Eğer ödemek için genellikle fazla bir sonraki üç aylık ödemeniz doğru gidebilirsiniz. IRS Nisan ayında bir vergi beyannamesi kadar nasıl ödenme pek bilmez. Ama eğer fazla para, fazla olur gönderin geri ödeme.
  • Ayrı bir iş hesabı açın. Eğer sen çalışan kendi iş, o zaman tedavi buna benzer bir tane. Her iş gelir iş hesabı üzerinden gitmek zorunda vergi zaman gel zaman ve güçlük olağanüstü bir miktarda tasarruf edebilirsiniz. Banka ile “kişisel” ne iş “” ve ne olduğunu görmek için sıralama önlemek için mümkün olacak.” Ayrıca durumda herhangi bir iş için ilgili giderleri ödemek için iyi bir yerdir. Ayrıca iş birleştiren, böylece kişisel gelir ve giderler, tamamen ayrı olduğunu düşünebilirsiniz.
  • Bir profesyonel konuşun. Vergi basit değil, özellikle de kuralları değiştir her yıl. İster kullanın yazılım veya kiralama uzman, verme, git de tek başına. Bir profesyonel hemen cezalarla karşı karşıya kalmadan vergilerinizi yaptığına emin olun yardımcı olabilir. Vergi faturası düşük ve muhtemelen getirisini artırmak yardımcı olabilir.

Yorumlar Bildirim Bildirim, Kişisel Finans

Register New Account
Reset Password