Sıcak dalgası sırasında NASA uydu görüntüleri Antarktika erime – ÇÖZÜMÜ

NASA uydu görüntüleri Antarktika sıcak dalgası sırasında erime

eagleisland-oli-2020044-lrg

Şubat bu uydu görüntüsü. Antarktika’da Kartal Island ıce cap 13 gösterileri geniş erime.

USGS/the GEOS gelen Joshua Stevens/Landsat data-5 data/NASA GSFC

Antarktika, ev için soğuk yerde Toprak, deneyimli bir endişe sıcak hava dalgası önceki Şubat ayında, hatta ayarı bir rekor yüksek sıcaklık için normalde soğuk kıta. Bir NASA uydusu alınan hisse senedinin ne demek ısı için yerel buzullar ve buzullar.

NASA Dünya Gözlemevi ajansın Landsat 8 uydu iki kare yayınladı. Antarktika Yarımadası’nın Kuzey ucu boyunca buz ve karda dramatik değişiklikler göstermektedir.

Eagle Adası Şub bak yakın. 4 kar kapsama bol gösterdi. Bir bu manzaraya izleyin. 13 parlak mavi eritmek havuzları ve açık bir zemin ortaya çıkardı.

eagleisland-oli-2020035-lrg-beforeBüyütmek Görüntü

Bu uydu görüntüsü Şub Antarktika’da Kartal Adası gösterir. Sıcak hava dalgası için 4 önceden.

USGS/the GEOS gelen Joshua Stevens/Landsat data-5 data/NASA GSFC

“Ben hiç görmedim eritmek gölet geliştirmek bu hızla Antartika,” dedi Mauri Pelto, bir glaciologist at Nichols College Massachusetts, bir NASA sonrası Cuma günü.

Kartal Adası rekor bir sıcaklık Şub açmış olduğu Arjantin’in Esperanza araştırma üssünden uzak değil. 6.

İklim değişikliği gerçek

Bir Dünya Meteoroloji Örgütü Komitesi çalışmayı doğrulamak rekor sıcaklık okuma, ama sonuçların sıcak büyü vardır kolay yerde uydu görüntüleri. Sıcak hava dalgası birkaç gün içinde Kartal Adanın mevsimlik kar birikimi %20 civarında sıvılaştırılmış.

Isı ve ilgili kar suyu oluşumu bir modelin bir parçasıdır. “Eğer bu olay, Şubat, değil mi bu önemli,” dedi Pelto. Bu olaylar daha sık gelmesi daha önemli.”

mtetnarickarnold

Fury from afar: NASA görür şiddetli volkanlardan alanı 15 Fotoğraflar, Yorumlar , İklim Değişikliği Bildirim Bildirim kapalı Sci-Tech

Register New Account
Reset Password