EĞER Samsung Galaxy Z Flip kullanılan ultra-ince cam yapımı

Samsung Galaxy Z Flip kullanılan ultra-ince cam yapımı

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung’un ekran iş, şirketin yeni Galaxy Z Flip katlanabilir cam ekran yaptı.

Sarah Tew/CNET

Samsung’un yeni Galaxy Z Flip olan bir şey yeni ve biraz tartışmalı: bir katlanabilir cam ekran. Bu katlanabilir mevcut olmuştur kısa zaman içinde, ekranı piyasada başka cihazlar bulunan bir şey sunan alkışladı olmuştur. Ama aynı zamanda normal cam kadar dayanıklı olmadığı için eleştirildi.

Soru Eğer cam varsa bunu şirket cam … yapılan ne ve ortaya çıkmıştır.

Samsung’un kendi ekran iş Galaxy Z Flip “kapak pencere” için ultra-ince cam veya UTG, yaptığı ortaya çıktı.

Samsung Ekran geç Salı dedi kalın (0.03 mm), “30㎛ esneklik ve dayanıklılık geliştirmek için yoğunlaşan bir süreç kullanılarak üretilmiş olan cam.” Şirketin tutarlı bir sertlik elde etmek için gizli bir derinliğe kadar “özel bir malzeme ile UTG enjekte eder.”

jess flip 2 EĞER Samsung Galaxy Z Flip kullanılan ultra-ince cam yapımı

Şimdi bu saati oyun: Galaxy Z Flip 7 katlanabilir cam ile ilk telefon:17

Ben “özel malzeme” ya da bu süreç hakkında daha fazla detay vermedi ama cam “sert ama nazik etiketli olduğunu söyledi.” Samsung “esnek bir sertlik, zarif doku ve düzgün şekli ile son derece esnek bir yüzeye sahiptir”dedi.

Samsung en iyi bilinen için onun Televizyon ve akıllı telefonlar, ama o da büyük operasyonlar yapı elemanları gibi işlemciler ve görüntüler. Güney Koreli elektronik devi kendi haline teknolojileri kullanır da müşterilerine satıyor. Yeni yenilikler Galaxy Z Flip ultra-ince ekran gibi ürünleri önce, Samsung göstermek eğilimindedir.

Samsung geçtiğimiz hafta Galaxy Z Flip tanıtıldı ve Cuma $1,380 için satmaya başladı. Çoğu şirket değil, hatta bir katlanabilir telefon, ama Samsung şimdi iki. Ve birbirlerinden çok farklılar. Yazı tura gibi bir akıllı telefon bu duruma daha fazla cebe kapalı iken geçen yılki Galaxy Kat bir telefon açar için ortaya daha büyük bir tablet. Flip öncekilerden, yüksek fiyatlandırma ve uygulamalar eksikliği de dahil olmak üzere karşılaştığı birçok sorunları önler Samsung için umut var.

Ayrıca Bkz.

Kırılgan foldables?

Flip cam kullanımı foldables pazarı için bir ilk olduğunu ve sektörü canlandırabilecek bir şey. Cam, plastik gibi kolayca çizik yok, genellikle daha dayanıklı ve aynı zamanda Flip satılmaya hazır diğer foldables daha lüks bir his verir.

Ama Flip cam ekran zaten görülen bazı tartışmalara. Tamirci Zack Nelson, kim yönetiyor bu JerryRigEverything YouTube kanalı koymak ahize pil dayanıklılık testleri geldi ve uzak bir hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Tırnağını bile onun gerçek cam genellikle direndi işaret eder testinde bir noktada telefonun ekranında çizikler bırakarak yeteneğine sahip olduğunu buldu. Z Flip ekran aslında (Samsung o korumuştur) cam olup olmadığını Nelson sorguladı.

Nelson tarafından belirtilen sorunların foldables dayanıklılığı konusunda şüpheler doğurdu. Galaksi Kat vardı Ekran Sorunları olduğunda vur pazarının geçen yıl ve Motorola Dahil olabilir sorunları kendi. Her iki şirket de katlanabilir ekranlar kırılganlığını hakkında alıcılar için uyarılar vardır, ama onlar cihazlarını arkasında durdum.

Salı günü Samsung Ekran Bureau Veritas, Fransa merkezli uluslararası bir sertifika kuruluşu ile UTG dayanıklılığını test etmek için çalıştı söyledi. Cam 200.000 kat testleri “simüle aşırı yaşam boyu kullanım güvenilirliği ile devam etti,” Samsung ” dedi. Telefonu beş yıl için yeterli.

(Pİ) kapak pencere Samsung Ultra-ince Cam” ve mevcut konum ile ticari marka hukuku “olduğunu Samsung Görüntülemek kaydetti. Şirket başka bir Koreli şirket ile 2013 yılından beri UTG ticarileştirme üzerinde çalıştığını söyledi.

Samsung Ekran UTG ilk Z Flip geldi ise, şirket “cam talep ortaya çıktığında diğer katlanabilir elektronik cihazlar tarafından kabul edilmesi bekleniyor.”dedi.

Corning – hangi yapar bazı dünyanın en dayanıklı cam için cihazlar gibi Apple‘ın yeni iPhone — bu yana gelişen kendi katlanabilir cam. EĞER küçük bir özel bakmak teknolojiyi geç 2018. O zaman, Corning’in bükülebilir cam 0.2 mm ince ve neredeyse yarısında 5 mm çapında bir kağıt parçası gibi viraj olabilir. Henüz cihazlar ortalıklarda yok.

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip etkiliyor neredeyse her açıdan 50 Fotoğraf Yorum Telefonları Bileşenleri Katlanabilir Telefonlar Motorola Samsung Apple Bildirim Bildirim kapalı Cep

Register New Account
Reset Password